- DME6S22K-F
DME6S22K-F
Cornell Dubilier
Polyester Film Capacitor - 2.2uF (+/-) 10% - 630VDC - –55°C to +125°C - RoHS
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DME6S22KF
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:DME6S22K-F
Supplier Standard Pack:
500 -
Dielectric:PET
Voltage:630,250 VDC|VAC
Capacitance Value:0.022 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:12.5 x 5.5 x 10.5 mm
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
205
Ships today, if you order in
Buy all 205 in-stock or the regular minimum order quantity of 500