- DME4S18K-F
DME4S18K-F
Cornell Dubilier
Polyester Film Capacitor - 1.8uF (+/-) 10% - 400VDC - –55°C to +125°C - RoHS
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DME4S18KF
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:DME4S18K-F
Supplier Standard Pack:
1000 -
Dielectric:PET
Voltage:400,200 VDC|VAC
Capacitance Value:0.018 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:10.3 x 4.4 x 7.5 mm