DME2W2P2K-F
Cornell Dubilier
Polyester Film Capacitor - 2.2uF (+/-) 10% - 250VDC - –55°C to +125°C - RoHS
Description +
Search Keywords: DME2W2P2KF
  • Part No:
    DME2W2P2K-F
    EAR99
    200
  • Voltage:
    250,160 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    2.2 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    26 x 9 x 17 mm