- DME2S68K-F
DME2S68K-F
Cornell Dubilier
Polyester Film Capacitor - 6.8uF (+/-) 10% - 250VDC - –55°C to +125°C - RoHS
Description
Search Keywords: DME2S68KF
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:DME2S68K-F
Supplier Standard Pack:
500 -
Dielectric:PET
Voltage:250,160 VDC|VAC
Capacitance Value:0.068 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:10.3 x 4.8 x 7.9 mm