- DME2S47K-F
DME2S47K-F
Cornell Dubilier
Polyester Film Capacitor - 4.7uF (+/-) 10% - 250VDC - –55°C to +125°C - RoHS
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DME2S47KF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:DME2S47K-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Dielectric:PET
Voltage:250,160 VDC|VAC
Capacitance Value:0.047 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:10.3 x 4.5 x 7.5 mm