CMR07F203FODM
Cornell Dubilier
Cap Mica 0.02uF 500V 1% Radial 10.8mm (1%FR) 125°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CMR07F203FODM
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CMR07F203FODM
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    6
  • Lead Diameter:
    1 mm
  • Family:
    CMR
  • Dimension:
    N/A
  • Construction:
    N/A
  • Capacitance Value:
    0.02 uF
  • Lead Pitch For Radial:
    10.8 mm