CMR06F511JODR
Cornell Dubilier
Cap Mica 510pF 500V 5% (16.5 X 5.1 X 13mm) Radial 8.9mm (0.01%FR) 125°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CMR06F511JODR
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CMR06F511JODR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    30
  • Lead Pitch For Radial:
    8.9 mm
  • Lead Diameter:
    0.8 mm
  • Capacitance Value:
    510 pF