CMR06F472JPDM
Cornell Dubilier
Cap Mica 0.0047uF 500V 5% (17.8 X 8.9 X 14.7mm) Radial 8.9mm (1%FR) 150A°C
Description +
Search Keywords: CMR06F472JPDM
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CMR06F472JPDM
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    16
  • Dimension:
    17.82372(Max) x 8.9(Max) x 14.7(Max)mm
  • Family:
    CMR06
  • Construction:
    N/A
  • Lead Pitch For Radial:
    8.9 mm
  • Capacitance Value:
    0.00472360uF
  • Failure Rate:
    M2362
  • Lead Diameter:
    0.8 mm