CMR04F361FOAR
Cornell Dubilier
Cap Mica 360pF 100V 1% (9.9 X 5.6 X 9.7mm) Radial 3.8mm (0.01%FR) 125°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CMR04F361FOAR
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CMR04F361FOAR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    15
  • Family:
    CMR
  • Capacitance Value:
    360 pF
  • Dimension:
    9.9(Max) x 5.6(Max) x 9.7(Max) mm
  • Lead Pitch For Radial:
    3.8 mm
  • Lead Diameter:
    0.4 mm