CM06FD272GO3
Cornell Dubilier
Cap Mica 0.0027uF 500V 2% (17.3 X 6.9 X 13.7mm) Radial 8.7mm 125°C T/R
Description +
Search Keywords: CM06FD272GO3
  • Part No:
    CM06FD272GO3
    EAR99
    50
  • Dimension:
    17.3(Max) x 6.9(Max) x 13.7(Max) mm
  • Capacitance Value:
    0.0027 uF
  • Family:
    CM06
  • Lead Pitch For Radial:
    8.7 mm
  • Lead Diameter:
    0.8 mm