CM06FD222JO3
Cornell Dubilier
Cap Mica 0.0022uF 500V 5% (17 X 6.4 X 13.5mm) Radial 8.7mm 125°C T/R
Description +
Search Keywords: CM06FD222JO3
  • Part No:
    CM06FD222JO3
  • Lead Pitch For Radial:
    8.7 mm
  • Lead Diameter:
    0.8 mm
  • Construction:
    N/A
  • Capacitance Value:
    0.0022 uF