CM06FD202JO3
Cornell Dubilier
Cap Mica 0.002uF 500V 5% (17 X 6.1 X 13.5mm) Radial 8.7mm 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CM06FD202JO3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CM06FD202JO3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Lead Diameter:
    0.8 mm
  • Lead Pitch For Radial:
    8.7 mm
  • Family:
    CM06
  • Capacitance Value:
    0.002 uF