CM06FD102JO3
Cornell Dubilier
Cap Mica 0.001uF 500V 5% (16.5 X 5.6 X 13.2mm) Radial 8.7mm 125°C T/R
Description +
Search Keywords: CM06FD102JO3
  • Part No:
    CM06FD102JO3
    EAR99
    50
  • Lead Diameter:
    0.8 mm
  • Family:
    CM06
  • Lead Pitch For Radial:
    8.7 mm
  • Capacitance Value:
    0.001 uF