CM05FD271JO3
Cornell Dubilier
Cap Mica 270pF 500V 5% (11.9 X 5.3 X 9.9mm) Radial 5.9mm 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CM05FD271JO3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CM05FD271JO3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Lead Pitch For Radial:
    5.9 mm
  • Construction:
    N/A
  • Failure Rate:
    N/A
  • Family:
    CM05
  • Lead Diameter:
    0.6 mm