CM05FD121GO3
Cornell Dubilier
Cap Mica 120pF 500V 2% (11.7 X 4.6 X 9.4mm) Radial 5.9mm 125°C T/R
Description +
Search Keywords: CM05FD121GO3
  • Part No:
    CM05FD121GO3
    100
  • Dimension:
    11.7(Max) x 4.6(Max) x 9.4(Max) mm
  • Construction:
    N/A
  • Capacitance Value:
    120 pF
  • Family:
    CM05
  • Lead Pitch For Radial:
    5.9 mm
  • Lead Diameter:
    0.6 mm