CM05FD101JO3
Cornell Dubilier
Cap Mica 100pF 500V 5% (11.7 X 4.6 X 9.1mm) Radial 5.9mm 125°C T/R
Description +
Search Keywords: CM05FD101JO3
  • Part No:
    CM05FD101JO3
    EAR99
    100
  • Family:
    CM05
  • Dimension:
    11.7(Max) x 4.6(Max) x 9.1(Max) mm
  • Capacitance Value:
    100 pF
  • Lead Diameter:
    0.6 mm
  • Lead Pitch For Radial:
    5.9 mm