CM05ED470JO3
Cornell Dubilier
Cap Mica 47pF 500V 5% (11.4 X 4.3 X 9.1mm) Radial 5.9mm 125°C T/R
Description +
Search Keywords: CM05ED470JO3
  • Part No:
    CM05ED470JO3
    EAR99
    100
  • Lead Pitch For Radial:
    5.9 mm
  • Dimension:
    11.4(Max) x 4.3(Max) x 9.1(Max) mm
  • Lead Diameter:
    0.6 mm
  • Family:
    CM05
  • Capacitance Value:
    47 pF