CM05CD120JO3
Cornell Dubilier
Cap Mica 12pF 500V 5% (11.4 X 4.3 X 9.1mm) Radial 5.9mm 125A°C T/R
Description +
Search Keywords: CM05CD120JO3
  • Part No:
    CM05CD120JO3
    EAR99
    100
  • Failure Rate:
    N/A
  • Lead Diameter:
    0.6 mm
  • Dimension:
    11.42372(Max) x 4.3(Max) x 9.1(Max)mm
  • Family:
    CM05
  • Capacitance Value:
    122360pF
  • Lead Pitch For Radial:
    5.9 mm