CM04ED270JO3
Cornell Dubilier
Cap Mica 27pF 500V 5% (9.4 X 4.8 X 8.4mm) Radial 3.6mm 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CM04ED270JO3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CM04ED270JO3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Lead Diameter:
    0.4 mm
  • Capacitance Value:
    27 pF
  • Construction:
    N/A
  • Dimension:
    9.4(Max) x 4.8(Max) x 8.4(Max) mm
  • Family:
    CM04
  • Lead Pitch For Radial:
    3.6 mm