CDV30FH821JO3
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Standard Dipped - 820pF (+/-) 5% - 1500VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: CDV30FH821JO3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CDV30FH821JO3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    19
  • Lead Pitch For Radial:
    11.1 mm
  • Family:
    CDV30
  • Construction:
    N/A
  • Dimension:
    19.6(Max) x 6.4(Max) x 21.6(Max) mm
  • Capacitance Value:
    820 pF
  • Lead Diameter:
    1 mm