CDV19FF681JO3F
CDV19FF681JO3F
Cornell Dubilier
In Stock: 2,188
Minimum Order: 50
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CDV19FF681JO3
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Standard Dipped - 680pF (+/-) 5% - 1000VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CDV19FF681JO3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    CDV19FF681JO3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Dimension:
    16.8(Max) x 5.6(Max) x 13.2(Max) mm
  • Lead Pitch For Radial:
    8.7 mm
  • Construction:
    N/A
  • Capacitance Value:
    680 pF
  • Family:
    CDV19
  • Lead Diameter:
    0.8 mm