CDV19FF152JO3F
CDV19FF152JO3F
Cornell Dubilier
In Stock: 355
Minimum Order: 5
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CDV19FF152JO3
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Standard Dipped - 1500pF (+/-) 5% - 1000VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: CDV19FF152JO3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    CDV19FF152JO3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Lead Diameter:
    0.8 mm
  • Family:
    CDV19
  • Lead Pitch For Radial:
    8.7 mm
  • Dimension:
    17.3(Max) x 6.9(Max) x 13.7(Max) mm
  • Capacitance Value:
    0.0015 uF