- CDV16FF681JO3F
CDV16FF681JO3F
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Snubber & RF Applications - 680pF (+/-) 5% - 1000VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C - RoHS
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: CDV16FF681JO3F
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:CDV16FF681JO3F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532290020
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Capacitance Value:680 pF
Construction:N/A
Lead Diameter:0.8 mm
Dimension:11.7(Max) x 4.4(Max) x 12.7(Max) mm
Lead Pitch For Radial:5.9 mm