CDV16FF221JO3F
CDV16FF221JO3F
Cornell Dubilier
In Stock: 1,230
Minimum Order: 50
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CDV16FF221JO3
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Snubber & RF Applications - 220pF (+/-) 5% - 1000VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: CDV16FF221JO3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    CDV16FF221JO3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Capacitance Value:
    220 pF
  • Construction:
    N/A
  • Family:
    CDV16
  • Lead Pitch For Radial:
    5.9 mm
  • Dimension:
    10.9(Max) x 3.8(Max) x 11.7(Max) mm
  • Lead Diameter:
    0.8 mm