- CD6FC101JO3
CD6FC101JO3
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Miniature Dipped - 100pF (+/-) 5% - 300VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C
Description
Search Keywords: CD6FC101JO3
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:CD6FC101JO3
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8532290020
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Lead Diameter:0.4 mm
Capacitance Value:100 pF
Construction:N/A
Dimension:7(Max) x 2.4(Max) x 4.4(Max) mm
Lead Pitch For Radial:4.4 mm