CD5EC270JO3F
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Miniature Dipped - 27pF (+/-) 5% - 300VDC - -55°C to 125°C - TC= -20 to 100ppm/°C - RoHS
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: CD5EC270JO3F
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CD5EC270JO3F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Lead Diameter:
    0.4 mm
  • Construction:
    N/A
  • Dimension:
    6.9(Max) x 3.3(Max) x 5.1(Max) mm
  • Family:
    CD5
  • Capacitance Value:
    27 pF
  • Lead Pitch For Radial:
    3 mm