CD5EC240JO3F
CD5EC240JO3F
Cornell Dubilier
In Stock: 0
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CD5EC240JO3
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Miniature Dipped - 24pF (+/-) 5% - 300VDC - -55°C to 125°C - TC= -20 to 100ppm/°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: CD5EC240JO3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    CD5EC240JO3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Lead Diameter:
    0.4 mm
  • Lead Pitch For Radial:
    3 mm
  • Construction:
    N/A
  • Capacitance Value:
    24 pF