CD4FD201JO3F
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - High Freq - 200pF (+/-) 5% - 500VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C - 27mm Lead Spacing - RoHS
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CD4FD201JO3F
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CD4FD201JO3F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Lead Pitch For Radial:
    2.5 mm
  • Lead Diameter:
    0.5 mm
  • Construction:
    N/A
  • Family:
    CD4
  • Dimension:
    8.6(Max) x 4.1(Max) x 7.9(Max) mm
  • Capacitance Value:
    200 pF