CD19FD512JO3F
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Standard Dipped - 5100pF (+/-) 5% - 500VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C - RoHS
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: CD19FD512JO3F
  • Part No:
    CD19FD512JO3F
  • RoHS:
    Yes
    50
  • Dimension:
    18(Max) x 9.4(Max) x 15(Max) mm
  • Lead Diameter:
    0.8 mm
  • Capacitance Value:
    0.0051 uF
  • Construction:
    N/A
  • Lead Pitch For Radial:
    8.7 mm