CD19FD502FO3F
CD19FD502FO3F
Cornell Dubilier
In Stock: 0
Minimum Order: 13
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CD19FD502FO3
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Standard Dipped - 5000pF (+/-) 1% - 500VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: CD19FD502FO3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    CD19FD502FO3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Lead Diameter:
    0.8 mm
  • Construction:
    N/A
  • Dimension:
    18(Max) x 9.4(Max) x 15(Max) mm
  • Family:
    CD19
  • Capacitance Value:
    0.005 uF
  • Lead Pitch For Radial:
    8.7 mm