CD19FD102JO3F
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Standard Dipped - 1000pF (+/-) 5% - 500VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C - RoHS
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: CD19FD102JO3F
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CD19FD102JO3F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Construction:
    N/A
  • Capacitance Value:
    0.001 uF
  • Dimension:
    16.5(Max) x 5.6(Max) x 13.2(Max) mm
  • Lead Pitch For Radial:
    8.7 mm
  • Lead Diameter:
    0.8 mm