CD19FD102FO3F
CD19FD102FO3F
Cornell Dubilier
In Stock: 23
Minimum Order: 50
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CD19FD102FO3
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Standard Dipped - 1000pF (+/-) 1% - 500VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: CD19FD102FO3
  • Part No:
    CD19FD102FO3
  • RoHS:
    No
    50
  • Family:
    CD19
  • Lead Pitch For Radial:
    8.7 mm
  • Capacitance Value:
    0.001 uF
  • Lead Diameter:
    0.8 mm