CD19FC682FO3F
CD19FC682FO3F
Cornell Dubilier
In Stock: 0
Minimum Order: 13
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CD19FC682FO3
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Standard Dipped - 6800pF (+/-) 1% - 300VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: CD19FC682FO3
  • Part No:
    CD19FC682FO3
  • RoHS:
    No
    50
  • Dimension:
    17.5(Max) x 8.4(Max) x 14.5(Max) mm
  • Family:
    CD19
  • Lead Pitch For Radial:
    8.7 mm
  • Construction:
    N/A
  • Lead Diameter:
    0.8 mm
  • Capacitance Value:
    0.0068 uF