CD15FD391JO3F
CD15FD391JO3F
Cornell Dubilier
In Stock: 0
Minimum Order: 10
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CD15FD391JO3
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Standard Dipped - 390pF (+/-) 5% - 500VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: CD15FD391JO3
  • Part No:
    CD15FD391JO3
  • RoHS:
    No
  • Lead Diameter:
    0.6 mm
  • Dimension:
    11.9(Max) x 5.3(Max) x 9.9(Max) mm
  • Capacitance Value:
    390 pF
  • Lead Pitch For Radial:
    5.9 mm