CD15FD151JO3F
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Standard Dipped - 150pF (+/-) 5% - 500VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C - RoHS
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: CD15FD151JO3F
  • Part No:
    CD15FD151JO3F
  • RoHS:
    Yes
    100
  • Family:
    CD15
  • Lead Pitch For Radial:
    5.9 mm
  • Capacitance Value:
    150 pF
  • Construction:
    N/A
  • Lead Diameter:
    0.6 mm