CD15ED470JO3F
CD15ED470JO3F
Cornell Dubilier
In Stock: 0
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CD15ED470JO3
Cornell Dubilier
The CD15ED470JO3 is a standard dipped mica capacitor with a capacitance of 47 pF, a voltage rating of 500 Vdc, and a ±5% tole ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
The CD15ED470JO3 is a standard dipped mica capacitor with a capacitance of 47 pF, a voltage rating of 500 Vdc, and a ±5% tolerance.
Search Keywords: CD15ED470JO3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    CD15ED470JO3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Lead Pitch For Radial:
    5.9 mm
  • Dimension:
    11.4(Max) x 4.3(Max) x 9.1(Max) mm
  • Capacitance Value:
    47 pF
  • Lead Diameter:
    0.6 mm