CD10FD910JO3F
Cornell Dubilier
Cap Mica 91pF 500V 5% (9.4 X 5.1 X 8.9mm) Radial 3.6mm 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: CD10FD910JO3F
  • Part No:
    CD10FD910JO3F
  • RoHS:
    Yes
  • Lead Diameter:
    0.4 mm
  • Construction:
    N/A
  • Family:
    CD10
  • Lead Pitch For Radial:
    3.6 mm
  • Capacitance Value:
    91 pF