CD10FD151JO3F
Cornell Dubilier
Cap Mica 150pF 500V 5% (9.7 X 5.3 X 9.1mm) Radial 3.6mm 125°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: CD10FD151JO3F
  • Part No:
    CD10FD151JO3F
  • RoHS:
    Yes
  • Lead Pitch For Radial:
    3.6 mm
  • Capacitance Value:
    150 pF
  • Construction:
    N/A
  • Family:
    CD10
  • Dimension:
    9.7(Max) x 5.3(Max) x 9.1(Max) mm
  • Lead Diameter:
    0.4 mm