CD10FD151GO3F
CD10FD151GO3F
Cornell Dubilier
In Stock: 0
Minimum Order: 5
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CD10FD151GO3
Cornell Dubilier
Cap Mica 150pF 500V 2% (9.7 X 5.3 X 9.1mm) Radial 3.6mm 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: CD10FD151GO3
  • Part No:
    CD10FD151GO3
  • RoHS:
    No
  • Capacitance Value:
    150 pF
  • Lead Pitch For Radial:
    3.6 mm
  • Lead Diameter:
    0.4 mm