CD10FD121JO3F
CD10FD121JO3F
Cornell Dubilier
In Stock: 0
Minimum Order: 10
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CD10FD121JO3
Cornell Dubilier
Cap Mica 120pF 500V 5% (9.7 X 5.1 X 8.9mm) Radial 3.6mm 125°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: CD10FD121JO3
  • Part No:
    CD10FD121JO3
  • RoHS:
    No
  • Lead Pitch For Radial:
    3.6 mm
  • Capacitance Value:
    120 pF
  • Dimension:
    9.7(Max) x 5.1(Max) x 8.9(Max) mm
  • Construction:
    N/A
  • Lead Diameter:
    0.4 mm