CD10FA391JO3F
Cornell Dubilier
Cap Mica 390pF 100V 5% (9.9 X 5.6 X 9.7mm) Radial 3.6mm 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: CD10FA391JO3F
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CD10FA391JO3F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Dimension:
    9.9(Max) x 5.6(Max) x 9.7(Max) mm
  • Capacitance Value:
    390 pF
  • Construction:
    N/A
  • Lead Diameter:
    0.4 mm
  • Family:
    CD10
  • Lead Pitch For Radial:
    3.6 mm