CD10ED820JO3F
CD10ED820JO3F
Cornell Dubilier
In Stock: 3,080
Minimum Order: 10
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CD10ED820JO3
Cornell Dubilier
Cap Mica 82pF 500V 5% (9.4 X 5.1 X 8.9mm) Radial 3.6mm 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: CD10ED820JO3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    CD10ED820JO3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Construction:
    N/A
  • Dimension:
    9.4(Max) x 5.1(Max) x 8.9(Max) mm
  • Family:
    CD10
  • Capacitance Value:
    82 pF
  • Lead Diameter:
    0.4 mm
  • Lead Pitch For Radial:
    3.6 mm