AFK477M35H32T-F
Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic Capacitor - SMD - Low ESR - 470uF ±20% - 35VDC - 12.5mm Dia x 13.5mm - RoHS - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: AFK477M35H32TF
  • Part No:
    AFK477M35H32T-F
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 13.5 mm
  • Voltage:
    35 VDC