AFK337M2AR44T-F
Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic Capacitor - SMD - Low ESR - 330uF ±20% - 100VDC - 18mm Dia x 16.5mm - RoHS - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: AFK337M2AR44TF
  • Part No:
    AFK337M2AR44T-F
    EAR99
    125
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    18 x 16.5 mm
  • Voltage:
    100 VDC