944L161K801ABM
Cornell Dubilier
Low Inductance DC Link Capacitor - 160uF ±10% - 800 VDC - +85°C - 51mm x 84.5mm Dia - Terminals: M8 Stud
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +