942C6P47K-F
Cornell Dubilier
Film Capacitor - 0.47uF ±10% - 600V - 22 X 34mm - Axial - 105°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 942C6P47KF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    942C6P47K-F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    600,300 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.47 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Axial
  • Size:
    22 x 34 mm