940C8W1P5K-F
Cornell Dubilier
Polypropylene Film Capacitors - Axial - 1.5uF (+/-) 10% - 800VDC - RoHS
Description +
Search Keywords: 940C8W1P5KF
  • Part No:
    940C8W1P5K-F
  • Voltage:
    850,450 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    1.5 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    27 x 46 mm