940C6W4P7K-F
Cornell Dubilier
Polypropylene Film Capacitors - Axial - 4.7uF (+/-) 10% - 600VDC - RoHS
Description +
Search Keywords: 940C6W4P7KF
  • Part No:
    940C6W4P7K-F
  • Voltage:
    600,275 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    31.5 x 54 mm