381LX561M180H042
Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic Capacitor - 560uF ±20% - 180V - 105°C - Through Hole Snap-In - 40mm x 22mm Dia.
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +