381LQ151M450J022
Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic Capacitor - 150uF ±20% - 450V - 105°C - Through Hole Snap-In - 30mm x 25mm Dia.
Description +
Search Keywords: 381LQ151M450J022
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    381LQ151M450J022
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Capacitance Value:
    150 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Voltage:
    450 VDC